عنوان نقش شوراهای اسلامی روستا در توسعه و مشارکت روستا با تاکید بر ترویج فعالیتهای کشاورزی

نقش شوراهای اسلامی روستا در توسعه و مشارکت روستا با تاکید بر ترویج فعالیتهای کشاورزی|42075291|flu|
هم اکنون فایل با مشخصه ی نقش شوراهای اسلامی روستا در توسعه و مشارکت روستا با تاکید بر ترویج فعالیتهای کشاورزی وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید. شوراهای اسلامی روستا ,توسعه و مشارکت روستا,ترویج فعالیتهای کشاورزی, نقش و كاركرد شوراها در توسعه روستایی كشور,پایان نامه فعالیتهای ترویج كشاورزی,پایان نامه شوراهای اسلامی روستا,تاریخچه تشكیل شورا در ایران

ادامه

نقش شوراهای اسلامی روستا در توسعه و مشارکت روستا با تاکید بر ترویج فعالیتهای کشاورزی

هدف از این پایان نامه نقش شوراهای اسلامی روستا در توسعه و مشارکت روستا با تاکید بر ترویج فعالیتهای کشاورزی می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات68
حجم0/132 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیdoc

توضیحات کامل

دانلود پایان نامه رشته ترویج و آموزش کشاورزی نقش شوراهای اسلامی روستا در توسعه و مشارکت روستا با تاکید بر ترویج فعالیتهای کشاورزی

مقدمه

سهولت تحقق مشاركت در روستا بدلایل متعددی از جمله ریشه دار بودن اعتقادات مذهبی ، كوچك بودن ابعاد مكانی و جغرافیایی ، قلت جمعیت درگیر در موضوع ، عدم پیچیدگی روابط و.... یكی از خصیصه های بارز مشاركت در روستاست . دور بودن افراد و گروههای مردم روستایی از بروكراسی و تحولات زودگذر سیاسی و درگیری آنها با عمل و فعالیتهای تولیدی و طبیعت ، موجب سلامت عملكردها درمشاركت روستاییان است . علاوه بر این نقش مشاركت خود بعنوان یك ارزش در فرهنگ روستاییان جایگاه خاصی دارد و چنانكه اعتماد مردم به سلامت جریان و واقعی بودن آن جلب شود . تحقق مشاركت قطعی است مشاركت در روستا در بسیاری از موارد نقشی فراتر از افزایش پتانسیل درگیر در اداره امور روستا دارد و آن حفظ پویایی و حیات روستاست .

باتوجه به این شرایط حاكم درروستا و جو حاكم برآن در رابطه با مشاركت شوراهای روستایی نسبت به شوراهای شهری دارای وجوه تمایز بسیاری میباشند . به عبارت دیگر علیرغم اولویت و اهمیتی كه درتبلیغات شوراهای شهری داده شد . باید اذعان نمود كه شوراهای اسلامی در مناطق روستایی ، عشایری بنابه دلایل متعدد ، نسبت به شوراهای شهری دارای وجوه تمایز و افتراق اساسی است كه بی توجهی به آن ما را با مشكلات اساسی روبرو خواهد نمود در زیر به برخی از این وجوه تمایز اشاره میشود .

- در مقایسه آماری حدود 85 تا 90 درصد اعضای شوراهای كشور را اعضای شوراهای روستایی تشكیل میدهند .

- در مقایسه تعداد شوراها . تعداد شوراهای اسلامی روستا حدود 90 تا 95 درصد از كل تعداد شوراهای كشور را شامل میشود .

- ویژگی دیگر نقش چند بعدی شوراهای روستایی است . شوراهای روستایی علاوه بر نقشی كه مشابه شورای شهر در نظارت بر مسائل روستا دارند . نقش مدیریت اجرایی در رتق و فتق امور روستاها را نیز برعهده دارند . یعنی شوراهای روستایی خلاء مدیریتی روستاها را نیز پر میكنند .

- نقش دادرسی و ریش سفیدی در بین روستاییان و در نتیجه كاستن از بار قوه قضاییه ونیروهای انتظامی از یك سو از طریق پیشگیری از بروز اختلافات و از سوی دیگر ، حل و فصل بسیاری از اختلافات مابین مردم ، از ویژگیهای بارز و جالب شوراهای روستاییست .

- شوراهای روستایی نقطه تماس و ارتباط بسیار مناسبی میان نظام و مردم روستا هستند و بدلیل اعتمادی كه هر دو طرف ( نظام و مردم ) نسبت به این شوراها وجود دارد از جهت اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط میان ارگانها و مردم جایگاه ممتاز و خاصی دارند .

- شوراهای اسلامی روستا بر خلاف شورای اسلامی شهر ، پدیده ایی آزموده و شناخته شده وتقریباً دارای سابقه طولانی تری نسبت به شورای شهر است و به خاطر همین سابقه طولانی دارای ویژگیها و خصیصه های مختص به خود میباشدكه در شوراهای شهری كمتر دیده میشود .

- توضیح بیشتر در خصوص شوراهای روستایی اینكه نظام و تشكیلات شوراها ، هسته اولیه و محور اصلی سایر مكانیزمهای مشاركت و ایجاد سیستم همه جانبه و خودگردان روستا محسوب میشود . شورا قالبی است كه نمایندگان روستا در آن حضور دارند . تصمیم گیری در شورای روستایی تبلور عینی و عملی آراء و تصمیمات مردمی میباشد كه این خصیصه در شوراهای شهری به دلایل متعدد از جمله جو سیاسی حاكم بر شوراها كمك رنگ تر میباشد( خوشه گیر، 1382 ).

شورا واژهای عربی كه اصل آن در ماده ی لغویش از "شارالعسل"است زیرا در گذشته وقتی قصد استخراج عسل را از كندو داشتند ،این عمل باید خیلی آهسته وبا دقت صورت گیرد،به شكلی كه زنبورها تحریك و متواری نشوند وهمچنین این واژه به معنای استخراج همراه با زحمت ،پالایش و تصفیه است .افرادی كه به عنوان شورا دور هم جمع شده ومی خواهند به مشورت بپردازند باید با صحیت و با قاطعیت،بدون آنكه احساسات بر آنها غلبه و یا تعجیل بی مورد به مشورت و آنگاه تصمیم گیری بیندیشند (قاسمی،1378).

به عبارت دیگر شورا نهاد یا هسته ای می باشد كه با از هم پیوستن چند نفر جهت تشریك مساعی پیرامون یك یا چند موضوع ایجاد می شودواعضائ شورا با رأی اكثریت مردم روی كار می آیندو دارای حدود و وظایف مشخص میباشند و بر اساس آن وظایف به پیگیری امور عمرانی ،اجتماعی و غیره می پردازند.

بر اساس اصول قانون اساسی نیز سه نوع شورا مقرر است:

1- شوراهای اسلامی محلی كه همان شورای روستا،بخش ،شهر شهرستان یا استان می باشد.

2- شورای عالی استانها كه از نمایندگان شوراهای استانها تشكیل می شود.البته نحوه تشكیل و وظایف این شوراها را قانون مشخص میكند(اصل یكصدو یكم) .

3- شوراهای صنفی به منظور تامین قسط اسلامی و همكاری در تهیه برنامه ها و ایجاد هماهنگی در پیشبرد امور در واحدهای تولیدی،صنفی و كشاورزی،شوراهایی مركب از نمایندگان كارگران و اصناف و دیگر كاركنان و مدیران ،و در واحدهای آموزشی ،اداری ،خدماتی و مانند اینها شوراهایی مركب ازنمایندگان اعضای این واحدها تشكیل می شود(اصل یكصدوچهارم) ( صفار،1371).

2-7-2- اهداف شوراها :

علاوه بر اهدافی كه بطور كلی برای شوراها مطرح شده بر طبق اصول ششم و هفتم ، صدم الی صدوششم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و مواد قانونی تشكیل شوراهای اسلامی كشوری ، اهداف اساسی و اصل شوراها كه بیان شد میتوان اهداف كلی شوراها را بشرح ذیل تقسیم بندی نمود . در ادامه به توضیح مختصر هر یك از این موارد می پردازیم :

1- اجرای سیاست عدم تمركز :

واگذاری بخشی از اختیارات و مسئولیتهای حكومت مركزی به تشكیلات مناطق و استانها با حفظ رابط و نماینده از طرف حكومت مركزی وتصمیم گیری و عمل درمحدودة قانونی اختیارات خود كمك شایانی به اجرای سیاست عدم تمركز در كشور مینماید .

2-سپردن و بخشیدن كارهای مردم به مردم :

با تأسیس قانونی شوراها در قانون اساسی ، انتخاب و شكل گیری و اداره آنها و محدودة وظایف و اختیارات آن تماماً توسط مردم صورت میگیرد و در اصل كار و امورات مردم به دست خودشان سپرده میشود . از طریق شوراها، نمایندگانشان كارهای جمعی خویش را انجام میدهند .

3- سرعت بخشیدن به كارها :

باتوجه به اینكه شرایط محیطی و جغرافیایی در همه استانها و مناطق كشور یكسان نیست و از طرفی هدف دولت اجرای صحیح برنامه ها در سطح كشور میباشد و این اختلاف شرایط مانع و مشكل برای اجرای برنامه های اقتصادی ،عمرانی ،بهداشتی ، فرهنگی و آموزشی و سایر امور رفاهی است . شوراها میتوانند در جهت اجرای صحیح و سرعت بخشیدن به آنها از طریق همكاری و هماهنگی لازم بین مناطق و استانهای مختلف اقدام كرده و دولت را یاری دهند .

4- رفع تبعیض در جامعه :

برای ایجاد تعادل و توازن بین مناطق مختلف و رفع تبعیض از نقطه نظر توزیع عادلانه امكانات و ثروت عمومی ،خدمات و سایر امور رفاهی، احتیاج و نظارت دولت بر اجرای هماهنگ برنامه ها در سرتاسر كشور باتوجه به دور افتادگی مناطق و تفاوتهای آنها با یكدیگر لازم مینماید كه نیرو و امكانات مردم به طریق صحیح هدایت شده و استفاده شود و این امر مهم از طریق شوراها با برنامه های دقیقی قابل اجرا است .

5- نظارت اجتماعی :

از دیگر اهداف شوراها نظارت بر جریان امور كشور و اجرای برنامه ها و دستورات دولتی است تا به نقض قوانین و جریانهای انحرافی در داخل دستگاههای دولتی و تبعیض گرایی های نادرست در مدیریتها مبارزه كنند . شوراها بعنوان وجدان بیدار مردم و چشم های تیز بین ملت در دور افتاده ترین نقاط كشور ادارة امور را زیر نظر می گیرند و با اعمال نظارت سیستم قدرت را كنترل میكنند .

6- همكاری و هماهنگی با دولت و دستگاههای دولتی :

شوراهای اسلامی با همكاری و هماهنگی با مؤسسات دستگاههای دولتی در حقیقت به تكمیل كار دولت و دستگاهها و سازمانهای تابعه كمك میكنند و ماهیت كار آن تركیبی از تصمیم گیری، كار و نظارت دولتی و مردمی است . شوراها در مواردی كه به علل مختلف دولت را در انجام وظایفش ناتوان می یابند . با حضور فعال در صحنه كمبودها را جبران كرده و بعنوان یك نیروی اضافی دولت را یاری میدهند . عملكرد شوراهای اسلامی روستایی بیانگر این امر در اوایل پیروزی انقلاب و زمان جنگ تحمیلی میباشد .

7- هدایت و كنترل و رهبری برنامه های محلی :

در تمامی امور و بخشهای دولتی شوراها كنترل هایی را در دست دارند و میتوانند اجرای كلیه تصمیمات دولت را در زمینه های سیاسی ،اقتصادی ،فرهنگی و غیره رهبری كرده و تا آنجا كه قانون اجازه میدهد تصمیمات لازم را اتخاذ كرده و موجبات اجرای آنرا فراهم سازند . نمایندگان مردم در شوراها به دلیل آشنایی با شرایط و مقتضیات محل بهتر از مأمورین دولت مركزی میتوانند جریان اموررا در منطقه خود هدایت كنند .

8- رشد سیاسی و اجتماعی مردم درامور :

مشكلات جاری زندگی و بسیاری ازعوامل مختلف دیگر معمولاً مردم را در بعضی از امور به فراموشی و غفلت و ناآگاهی میكشاند و این از مهمترین مسائل سیاسی برای ملتهاست .این فراموشی با ناآگاهی غفلت و سهل انگاری در مقاطع حساس و بحرانهای سرنوشت ساز میتواند خسارت جبران ناپذیری در پی داشته باشد و حتی موجب دیكتاتوری و استثمار مردم شود از جمه اهداف شوراها را میتوان آگاه سازی و بیدار كردن مردم و وجدان ملت در برابر جریانهای سرد و انحرافهای كار و بحرانها بمنظور جلب گسترده مردم به مشاركت و نظارت در امور منطقه خود ذكر كرد .

9- بالا بردن قوة اجرایی كشور :

دولتها هرچقدر كه مترقی و با كفایت باشند واز برنامه های جامع و سازنده ای برخوردار باشند ، بازهم ماهیت بعضی از مسئولیتها و امور چنان است كه توان دولت برای اجرای آن ناكافی است واحتیاج به همكاری و همیاری گسترده ای دارد . در اینجا موضوع هماهنگی ،نظارت ، هدایت و كنترل مطرح نیست بلكه باید مشاركت جمعی مردم وجود داشته باشدكه در غیر اینصورت آنها قابلیت اجرا نخواهند داشت و این یكی از اهداف شوراهاست كه با مشاركت دادن هر چه بیشتر مردم عملی میباشد .

10- خود گردانی یا خود مدیریتی مردم :

منظور از خودگردانی یا خود مدیریتی ، شیوه خاصی در مدیریت سیاسی است كه براساس آن دولت مسئولیتها و اختیارات خود را به مردم باز میگرداند تا با مشاركت مردم بتوانند به همه مسئولیتهای سنگین خود جامة عمل بپوشانند دولت بعنوان صاحب قانونی اقتدارات عمومی قدرت خود را از آراء مردم بدست آورده و از طرف مردم عهده دار اجرای اقتدار عمومی شده است . بنابراین صاحب اصلی قدرت خود مردم هستند كه بجای حفظ نظم و اجرای حاكمیت قانون و بسط عدل و امنیت ترجیح داده اندكه تشكیلاتی واحد بنام دولت این قدرت را اعمال كند . اكنون دولت در شرایطی كه اجرای حاكمیت در مناطق و استانهای دوردست و در میان اقوام و نژادهای مختلف دچار ضعف و نارسایی شده اند . مردم میتوانند بوسیله شوراها در اجرای بخشی از قدرت و یا به تعبیر صحیح تر انجام قسمتی از مسئولیتهای مربوط به برقراری نظم و عدالت وامنیت و حاكمیت قانون در شكل خودگردانی و خود مدیریتی دولت را یاری دهند و در مسئولیتهایش مشاركت داشته باشند( خوشه گیر ، 1382).

فهرست مطالب

شوراهای روستایی

مفهوم شورا

اهداف شوراها

وظایف شوراهای اسلامی روستایی ویژگی های شوراهای اسلامی شوراها به عنوان یك سازمان محلی

شرح نظام شورایی در برخی از كشورها

تاریخچه تشكیل شورا در ایران جایگاه شوراها در بررسی سیر تاریخی مدیریت روستایی

شوراهای اسلامی و تمركززدایی

شوراهای روستایی به عنوان سازوكار مشاركت روستاییان نقش و كاركرد شوراها در توسعه روستایی كشور شوراهای روستایی بعنوان محور اصلی نظام مشاركتی در توسعه روستایی

شرح وظایف قانونی شوراهای روستایی در ارتباط با بخش كشاورزی

اشكال مشاركت كشاورزان در فعالیتهای ترویجی

سابقه همكاری و مشاركت نیروهای پیشرو محلی در ترویج كشاورزی

نقش شوراها در جلب مشاركت مردم در فعالیتهای ترویج كشاورزی

انتظارات مدیریت ترویج و نظام های بهره برداری از شوراهای اسلامی روستاها

نتایج مطالعات انجام گرفته در زمینه شوراهای اسلامی روستا

موانع فراروی شوراها

پیشینه تحقیق

منابع


"

جزییات بیشتر


 • عنوان نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات درتوسعه آموزش و دانش با تاکید بر نقش کتابخانه های مجازی

 • چکیده: عصرحاضر را باید تلفیقی ازارتباطات و اطلاعات دانست. عصری که بشر درآن بیش ازگذشته خود را نیازمند به داشتن اطلاعات و برقراری ارتباط برای کسب اطلاعات مورد نی
 • نقش فناوری اطلاعات درتوسعه آموزش,توسعه آموزش با کتابخانه های مجازی,تحقیق در مورد کتابخانه های مجازی,دانلود مقاله در مورد نقش فناوری اطلاعات,فناوری اطلاعات و توسعه آموزش,توسعه آموزش با استفاده از فناوری اطلاعات,دانلود تحقیق در مورد نقش کتابخانه


 • عنوان پاورپوینت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو کارگروه ترویج و آموزش عمومی

 • دانلود ، با فرمت ppt و در 49 اسلاید قابل ویرایش. فهرست مطالب 1) مقدمه 2)آموزش دانش آموزی 3) ترویج فناوری نانو در دانشگاه ها 4) اطلاع رسانی و رسانه ها 5) ترویج ص
 • ستاد ویژه توسعه فناوری نانو کارگروه ترویج و آموزش عمومی, دانلود پاورپوینت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو کارگروه ترویج و آموزش عمومی, پاورپوینت در مورد ستاد ویژه توسعه فناوری نانو کارگروه ترویج و آموزش عمومی, تحقیق ستاد ویژه توسعه فناوری نانو کارگروه تر,,,


 • عنوان پاورپوینت برنامه ملی ترویج و توسعه خود مراقبتی

 • دانلود پاورپوینت با موضوع برنامه ملی ترویج و توسعه خود مراقبتی ، با فرمت ppt و در 41 اسلاید قابل ویرایش، بخشی از پاورپوینت : با توجه به گذار بيماريها از واگير ب
 • روانشناسی , علوم تربیتی , برنامه ملی ترویج و توسعه خود مراقبتی, دانلود پاورپوینت برنامه ملی ترویج و توسعه خود مراقبتی, پاورپوینت در مورد برنامه ملی ترویج و توسعه خود مراقبتی, تحقیق برنامه ملی ترویج و توسعه خود مراقبتی, پاورپوینت درباره برنامه ملی ترو,,,


 • عنوان پاورپوینت برنامه ملی ترویج و توسعه خودمراقبتی

 • دانلود مشخصات فایل تعداد صفحات41حجم262/400 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx توضیحات کامل دانلود جهت رشته روانپزشکی در قالب 41 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع
 • پاورپوینت نامه ملی ترویج و توسعه خودمراقبتی,پاورپوینت خودمراقبتی ppt,خودمراقبتی پاورپوینت,پاورپوینت خودمراقبتی چیست


 • عنوان پاورپوینت ارتقای سواد سلامت و توسعه و ترویج خود مراقبتی

 • دانلود در 22 اسلاید با فرمت pptx مشخصات فایل تعداد صفحات22حجم485/496 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx توضیحات کامل دانلود جهت رشته مدیریت در قالب 22 اسلاید و با فرمت
 • پاورپوینت نمونه برنامه خود مراقبتی,پاورپوینت خود مراقبتی شامل چه اقداماتی است,پاورپوینت ارتقای سواد سلامت و توسعه و ترویج خود مراقبتی,دانلود پاورپوینت ارتقای سواد سلامت و توسعه و ترویج خود مراقبتی


 • عنوان مدل های اخلاق حرفه ای و سازمانی و توسعه و ترویج آن

 • این پایان نامه در مورد اخلاق حرفه ای و مدیریت اخلاق در سازمان و با عنوان می باشد مشخصات فایل تعداد صفحات102حجم152/485 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل ا
 • سطوح سیستم اخلاقی,تحلیل مفهوم اخلاق سازمان,مدیریت اخلاق در سازمان,مدل های اخلاق سازمانی,ابعاد و مدل های اخلاق حرفه ای,تحویلی نگری در سازمان و ابعاد آن,شیوه تدوین اصول اخلاق سازمانی,پایان نامه در مورد اخلاق و اخلاق حرفه ای,استقرار سیستم های کنترل اخلاق حرفه ای,پایان نامه در مورد اخلاق حرفه ای در سازمان


 • عنوان تبیین نقش مراكز ارزیابی در ترویج فرهنگ نظارت و بازرسی

 • هدف این مقاله می باشد، فرایند مراكز ارزیابی و آثاری كه این روش بر امر نظارت و بازرسی می تواند داشته باشد مشخصات فایل تعداد صفحات37حجم0/85 کیلوبایت فرمت فایل اصل
 • نظارت,مراكز ارزیابی,ترویج فرهنگ نظارت و بازرسی,مكانیسمهای نظارت و بازرسی,تبیین نقش مراكز ارزیابی در ترویج فرهنگ نظارت و بازرسی,دانلود مقالات رشته مدیریت,دانلود مقالات مدیریتی,دانلود مقالات کارشناسی ارشد رشته مدیریت,سیستم همکاری در فروش فایل,فروش تحقیق مدیریت


 • عنوان تحقیق نقش خانواده در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی فرزندان

 • والدین همواره به عنوان الگوهای رفتاری نقش بسزایی در تربیت روانی، فکری وروند اجتماعی شدن فرزندان خود دارند.الگوهای رفتاری که درهمه ی زمینه ها نقش خود را در روند
 • تحقیق نقش خانواده در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی فرزندان,مقاله نقش خانواده در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی فرزندان,دانلود تحقیق نقش خانواده در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی فرزندان


 • عنوان تحقیق روستا با موضوع روستا امام ده

 • این محصول تحقیق کاملی در مورد روستای امام ده می باشد که در 52 اسلاید ارائه شده استدر این پروژه ابتدا معرفی پرداخته سپس مکان و محل مورد مطالعه را نمایش داده است
 • تحقیق روستا,درس روستا,تحقیق درس روستا,تحقیق در مورد روستا,اطلاعات روستا,تحقیق روستا امام ده,تحقیق روستاهای شمالی


 • عنوان بررسی اقتصاد روستایی با تاکید بر کشاورزی

 • هدف از این پایان نامه می باشد مشخصات فایل تعداد صفحات89حجم2/423 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdoc توضیحات کامل دانلود پایان نامه رشته کشاورزی قابل استفاده برای گروه اق
 • اقتصاد روستایی,توسعه اقتصادی روستا,عوامل موثر در اقتصاد روستایی,نقش کشاورزی در اقتصاد روستا,دانلود پایان نامه رشته کشاورزی,بررسی اقتصاد روستایی با تاکید بر کشاورزی


 • عنوان ارزیابی نقش فعالیتهای فوق العاده بر پیشرفت تحصیلی بچه های دبیرستانی

 • در دانلود پایان نامه رشته علوم تربیتی به می پردازیم مشخصات فایل تعداد صفحات79حجم0/367 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdoc توضیحات کامل دانلود پایان نامه رشته علوم تربیتی
 • موفقیت تحصیلی,فعالیت فوق برنامه,نقش فعالیتهای فوق العاده بر پیشرفت تحصیلی,تاثیر فعالیت های خارج از مدرسه بر پیشرفت تحصیلی,تاثیر فعالیت های فوق برنامه بر موفقیت تحصیلی,پایان نامه نقش فعالیتهای فوق العاده بر پیشرفت تحصیلی,بررسی تاثیر فعالیت های فوق برنامه بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان


 • عنوان متابولیسم چربی و نقش آن در فعالیتهای ورزشی

 • متابولیسم چیست؟ به بیانی بسیار ساده، متابولیسم به مجموعه ی پروسه های بیوشیمیایی، و فیزیولوژیکی بدن انسان برای حفظ حالت هومیواستازی، نیز تجزیه ی مواد غذایی مصرفی
 • متابولیسم چربی ,فعالیت های ورزشی ,نقش سوخت و ساز چربی در ورزش • عنوان مقاله بررسی نقش زنان در فعالیتهای اجتماعی و اقتصادی در جامعه

 • در 221 صفحه ورد قابل ویرایش فهرست مطالب مقدمه ? ?-?- بیان مساله ?? ?-?- اهمیت و ضرورت تحقیق ?? ?-?- فرضیه ?? ?-?- اهداف تحقیق ?? ?-?- پیشینه تاریخی ?? الف) نقش
 • تحقیق بررسی نقش زنان در فعالیتهای اجتماعی و اقتصادی در جامعه ,پژوهش بررسی نقش زنان در فعالیتهای اجتماعی و اقتصادی در جامعه ,مقاله بررسی نقش زنان در فعالیتهای اجتماعی و اقتصادی در جامعه ,دانلود تحقیق بررسی نقش زنان در فعالیتهای اجتماعی و اقتصادی در جامعه ,بررسی نقش زنان در فعالیتهای اجتماعی و اقتصادی در جامعه ,نقش زنان ,فعالیتهای اجتماعی
 • عنوان بررسی توسعه کشاورزی و نقش آن در صنعت

 • مقدمه: انسان براي تامين نايزهاي روزمره خود را پيش رو داشت. ابتدا شكار و استفاده از گياهان خودرو و سپس به مرور زمان و با فرا گرفتن فنون اوليه كشاورزي اقدام به ته
 • توسعه کشاورزی,صنعت کشاورزی,مدیریت در کشاورزی,تحقیق در مورد بررسی توسعه کشاورزی,پایان نامه بررسی توسعه کشاورزی,تحقیق در مورد کشاورزی مدرن,خاک شناسی ,ذرات فعال خاک,تعریف آبیاری,آبیاری بارانی,آبخیزداری,حشره شناسی,مبارزه روانی,مبارزه ژنتیکی


 • عنوان تحولات نظام آزادی مشروط در حقوق ایران با تاکید بر قانون جدید مجازات اسلامی

 • هدف از این پایان نامه بررسی می باشد مشخصات فایل تعداد صفحات92حجم140/548 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل آزادی مشروط زندانیان یکی از مباحث حقوق کیفری اس
 • شرایط آزادی مشروط,آزادی مشروط زندانیان,آزادی مشروط زندانیان در حقوق ایران,آزادی مشروط زندانیان در قانون جدید,شرایط آزادی مشروط زندانیان,پایان نامه آزادی مشروط,دانلود پایان نامه آزادی مشروط,تحولات نظام آزادی مشروط در حقوق ایران,جايگاه آزادي مشروط زندانيان در قانون مجازات اسلامي 1392


 • عنوان بررسی علل بروز فساد اداری در نظام اداری ایران و راهبرد های پیشگیری از فساد اداری با تاکید بر رویکرد اسلامی

 • هدف از این پایان نامه بررسی علل بروز فساد اداری در نظام اداری ایران و راهها و راهبرد های پیشگیری از فساد اداری با تاکید بر رویکرد اسلامی می باشد مشخصات فایل تعد
 • عوامل بروز فساد اداری,عوامل بروز فساد اداری از دید اسلام,دلایل بروز فساد اداری,پیشگیری از فساد اداری,روشهای پیشگیری از فساد اداری,نقش فرهنگ سازمانی در پیشگیری از فساد اداری,راهکارهای پیشگیری از فساد اداری,راه های پیشگیری از فساد اداری,پیشگیری از فساد اداری در سازمان‌های دولتی,پایان نامه فساد اداری,دانلود پایان نامه فساد اداری,پایان نامه در خصوص فساد اداری,پایان نامه در مورد فساد اداری


 • عنوان سلامت اجتماعی در نوجوانان با تاکید بر آموزه های اسلامی

 • هدف از این تحقیق بررسی می باشد مشخصات فایل تعداد صفحات39حجم170/148 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل هيجان ها از بزر گ ترين نعمت هاي الهي است که درانسانه
 • ابعاد سلامت اجتماعی,نظریه سلامت اجتماعی,رویکردهای سلامت اجتماعی,مولفه های سلامت اجتماعی,پایان نامه سلامت اجتماعی,نقش مذهب در بهداشت روانی,سلامت اجتماعی و راه های ارتقاع آن,سلامت اجتماعي مبتني بر آموزه هاي اسلام


 • عنوان حقوق شهروندی در حکومت اسلامی با تاکید بر کرامت انسانی

 • دانلود مقاله مشخصات فایل تعداد صفحات25حجم0/86 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdoc توضیحات کامل دانلود مقاله رشته حقوق مقدمه اصولاً هنگامی که «انسانیت» انسان
 • کرامت انسانی,حقوق شهروندی,حقوق شهروندی در دین اسلام,حقوق شهروندی در حکومت اسلامی با تاکید بر کرامت انسانی,دانلود مقاله رشته حقوق


 • عنوان تفکر و تعقل انتقادی و بررسی مراحل آن با تاکید به متون اسلامی

 • هدف از این پایان نامه می باشد. مشخصات فایل تعداد صفحات60حجم167/767 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل هدف از این پایان نامه می باشد. ادوارد گلاسر که در ان
 • تعقل و تفکر در قرآن و روایات,تفکر انتقادی در تربیت اسلامی,مراحل تفکر و تعقل انتقادی,مفهوم تفکر در قرآن,رابطه مفهوم قرآنی تفکر با تعقل و مراتب آنها,پایان نامه تعقل و تفکر انتقادی • عنوان تحقیق در مورد مدیریت مشارکت کارکنان بارویکرد مدیریت اسلامی

 • نوع فایل : ( Word ) قابل ویرایش تعداد صفحات : 14صفحه بخشی از تحقیق : مدیریت مشارکت کارکنان بارویکرد مدیریت اسلامی مقدمه : اسلام نظام مدیریت خاص خود را دارد نظام
 • تحقیق در مورد مدیریت مشارکت کارکنان بارویکرد مدیریت اسلامی,تحقیق مدیریت مشارکت کارکنان بارویکرد مدیریت اسلامی • عنوان پروپوزال بررسی عوامل موثر بر توسعه گردشگری ورزشی استان با تاکید بر جاذبه های طبیعی ورزشی

 • قسمتی از بیان مسئله : گردشگري، يكي از مهم ترين فعاليت هاي جهان معاصر به شمار مي رود. بر اساس گزارش WTO تعداد گردشگران جهان ساليانه3/4 درصد رشد دارد و در سال 202
 • پروپوزال,عوامل موثر بر توسعه گردشگری ورزشی,توسعه گردشگری,دانلود پروپوزال,خرید پروپوزال,تنظیم پروپوزال,پروپوزال آماده مدیریت,پروپوزال مدیریت ورزش,مدیریت ورزش,پروپوزال جاذبه های طبیعی ورزشی,جاذبه های طبیعی ورزشی,پروپوزال مدیریت در ورزش


 • عنوان پاورپوینت توسعه اقتصاد ورزش با تاکید بر حضور بخش خصوصی

 • دانلود ، با فرمت ppt و در 37 اسلاید قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینت: مقدمه: - دردیدگاه اقتصاد دانان قرن بیستم اعتماد به ورزش بعنوان یک حوزه اقتصادی سخت بود.
 • توسعه اقتصاد ورزش با تاکید بر حضور بخش خصوصی, دانلود پاورپوینت توسعه اقتصاد ورزش با تاکید بر حضور بخش خصوصی, پاورپوینت در مورد توسعه اقتصاد ورزش با تاکید بر حضور بخش خصوصی, تحقیق توسعه اقتصاد ورزش با تاکید بر حضور بخش خصوصی, پاورپوینت درباره توسعه اق,,,


 • عنوان پاورپوینت مديريت توسعه تکنولوژی با تاکید بر مدل های انتقال تکنولوژی

 • دانلود پاورپوینت با موضوع مديريت توسعه تکنولوژی با تاکید بر مدل های انتقال تکنولوژی، در قالب ppt و در 141 اسلاید، قابل ویرایش، شامل: مفاهيم و مضامين تكنولوژي در
 • تحقیق مديريت توسعه تکنولوژی,مقاله مديريت توسعه تکنولوژی,دانلود مديريت توسعه تکنولوژی,پاورپوینت مديريت توسعه تکنولوژی,پروژه مديريت توسعه تکنولوژی,مديريت توسعه تکنولوژی,آشنایی با مديريت توسعه تکنولوژی,مديريت توسعه تکنولوژی چیست


 • عنوان پروپوزال تاثیر وقف در نظام آموزشی با تاکید بر توسعه پایدار اقتصادی

 • هدف از این در طراحی شهرکهای دانشجویی در شهر شیراز می باشد مشخصات فایل تعداد صفحات23حجم0/153 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdoc توضیحات کامل دانلود پروپوزال پایان نامه ک
 • بررسی محوریت وقف در توسعه پایدار اقتصادی,آثار وقف در توسعه پایدار اقتصادی,آثار وقف در شهرک های دانشجویی,پروپوزال تاثیر وقف در نظام آموزشی,طراحی معماری شهرک های دانشجویی,پروپوزال وقف,پروپوزال توسعه پایدار اقتصادی


 • عنوان مبانی نظری تاثیر وقف در نظام آموزشی با تاکید بر توسعه پایدار اقتصادی

 • هدف از این در طراحی شهرکهای دانشجویی در شهر شیراز می باشد مشخصات فایل تعداد صفحات87حجم0/164 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdoc توضیحات کامل دانلود مبانی نظری پایان نامه
 • بررسی محوریت وقف در توسعه پایدار اقتصادی,آثار وقف در توسعه پایدار اقتصادی,آثار وقف در شهرک های دانشجویی,مبانی نظری تاثیر وقف در نظام آموزشی,طراحی معماری شهرک های دانشجویی,مبانی نظری وقف,مبانی نظری توسعه پایدار اقتصادی


 • عنوان پاورپوینت بررسی اصلاح واحد پولی در کشورهای در حال توسعه با تاکید بر صفرزدایی

 • دانلود مشخصات فایل تعداد صفحات45حجم955/756 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx توضیحات کامل دانلود پاورپوینت بررسی اصلاح واحد پولی در کشورهای در حال توسعه با تاکید بر ص
 • پاورپوینت اصلاح واحد پولی در کشورهای در حال توسعه,دانلود پاورپوینت اصلاح واحد پولی در کشورهای در حال توسعه,پاورپوینت درباره اصلاح واحد پولی در کشورهای در حال توسعه,پاورپوینت صفرزدایی در کشورهای در حال توسعه,دانلود پاورپوینت صفرزدایی در کشورهای در حال توسعه,پاورپوینت درباره صفرزدایی در کشورهای در حال توسعه


 • عنوان دانلود پاورپوینت توسعه اقتصاد ورزش با تاکید بر حضور بخش خصوصی

 • پاورپوینت آماده توسعه اقتصاد ورزش با تاکید بر حضور بخش خصوصی برای رشته تربیت بدنی در 38 اسلاید طراحی شده بخشی از مطالبی که در این پاورپوینت مورد بررسی قرار میگی
 • دانلود پاورپوينت, پاورپوينت, دانلود پاورپوينت ارائه, پاور, پاورپوينت آموزشي,پاورپوينت آماده, دانلود پاورپوینت توسعه اقتصاد ورزش با تاکید ب
 • عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق برنامه ریزی توریسم با تاکید بر توسعه پایدار

 • جزئیات: توضیحات: فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همرا با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه توضیحات
 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق برنامه ریزی توریسم با تاکید بر توسعه پایدار,پیشینه تحقیق برنامه ریزی توریسم با تاکید بر توسعه پایدار,مبانی نظری برنامه ریزی توریسم با تاکید بر توسعه پایدار,مبانی نظری,پیشینه تحقیق,برنامه ریزی توریسم با تاکید بر توسعه پایدار • عنوان پاورپوینت اهمیت واحدهای جلب مشارکت در ارتباط با توسعه مولدهای مقیاس کوچک

 • دانلود پاورپوینت با موضوع اهمیت واحدهای جلب مشارکت در ارتباط با توسعه مولدهای مقیاس کوچک، درقالب ppt و در 15 اسلاید، قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینت: •وظايف
 • اهمیت واحدهای جلب مشارکت در ارتباط با توسعه مولد های مقیاس کوچک,دانلود پاورپوینت اهمیت واحدهای جلب مشارکت در ارتباط با توسعه مولد های مقیاس کوچک, پاورپوینت درمورد اهمیت واحدهای جلب مشارکت در ارتباط با توسعه مولد های مقیاس کوچک


 • عنوان پاورپوینت تأمین مالی از طریق صندوق توسعه ملی و بانک توسعه اسلامی

 • دانلود پاورپوینت با موضوع تأمین مالی از طریق صندوق توسعه ملی و بانک توسعه اسلامی، در قالب ppt و در 89 اسلاید، قابل ویرایش، شامل: تعريف تأمين مالي تأمين مالي بنگ
 • تأمین مالی از طریق صندوق توسعه ملی,تأمین مالی از طریق بانک توسعه اسلامی,صندوق توسعه ملی,بانک توسعه اسلامی,تحقیق صندوق توسعه ملی,تحقیق بانک توسعه اسلامی,مقاله صندوق توسعه ملی,مقاله بانک توسعه اسلامی,پاورپوینت صندوق توسعه ملی


 • عنوان پاورپوینت تامین مالی از طریق صندوق توسعه ملی و بانک توسعه اسلامی

 • دانلود پاورپوینت با موضوع تأمین مالی از طریق صندوق توسعه ملی و بانک توسعه اسلامی، در قالب ppt و در 89 اسلاید، قابل ویرایش، شامل: تعریف تأمین مالی تأمین مالی بنگ
 • دانلود پاورپوینت تامین مالی از طریق صندوق توسعه ملی و بانک توسعه اسلامی,تامین مالی از طریق صندوق توسعه ملی و بانک توسعه اسلامی,عملکرد صندوق توسعه ملی و بانک توسعه اسلامی,تعریف تامین مالی,تامین مالی بنگاه ها,معیارها برای انتخاب روش تامین مالی,تامین مالی از داخل كشور,منابع تامین مالی از طریق بازار سرمایه و سهام


 • عنوان پاورپوینت مفهوم صادرات غیر نفتی و نقش بازاریابی در آن با تاکید بر محصول فرش به همراه فایل word

 • دانلود پاورپوینت با موضوع مفهوم صادرات غیر نفتی و نقش بازاریابی در آن ، در قالب ppt و در 15 اسلاید قابل ویرایش. بخشی از پاورپوینت : 1- تعریف صادرات : صادرات در
 • ,صادرات غیر نفتی , پاورپوینت صادرات غیر نفتی , دانلود رایگان پاورپوینت صادرات غیر نفتی , دانلود پاورپوینت صادرات غیر نفتی , دانلود پاورپوینت در مورد صادرات غیر نفتی , تحقیق صادرات غیر نفتی , پاورپوینت آماده صادرات غیر نفتی , دانلود تحقیق صادرات غیر ن,,,


 • عنوان پاورپوینت مفهوم صادرات غیر نفتی و نقش بازاریابی در آن با تاکید بر محصول فرش

 • دانلود ، با فرمت ppt و در 10 اسلاید قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینت: تامل بر صادرات غیر نفتی در 4 ماهه اول ماه 1385 صادرات غیر نفتی کشور بیش از 70 درصد رشد د
 • مفهوم صادرات غیر نفتی و نقش بازاریابی در آن با تاکید بر محصول فرش, دانلود پاورپوینت مفهوم صادرات غیر نفتی و نقش بازاریابی در آن با تاکید بر محصول فرش, پاورپوینت در مورد مفهوم صادرات غیر نفتی و نقش بازاریابی در آن با تاکید بر محصول فرش, تحقیق مفهوم صا,,,